Погода в Украине

 
Locations of visitors to this page

ШЛЯХИ ВВЕДЕННЯ ЛІКІВ ПРИ НЕВІДКЛАДНІЙ ДОПОМОЗІ

Основними шляхами введення препаратів при невідкладній допомозі є внутрішньовенний (окремий еталон) та внутрішньотрахеальний. В окремих випадках (в критичних ситуаціях, коли інші шляхи недосяжні) користуються внутрішньосерцевим введенням препаратів (окремий еталон).

Рис.1


1. Внутрішньотрахеальний шлях.
Ендотрахеально вводять ліки, які не ушкоджують легеневу тканину (адреналіну гідрохлорид, атропіну сульфат, лідокаїн). Перед уведенням у трахею їх розводять у 10 мл ізотонічного розчину натрію хлориду в дозі, що перевищує звичайну у 1,5-2 рази. Препарат вводять через катетер або за допо¬могою спеціального інгалятора. Можна використовувати мікротрахео¬стому або катетер. За відсутності останніх між перснеподібним та щитоподібним хря¬щами в асептичних умовах слід зробити прокол зв'язки на глибину 1-1,5 см, отримати в шприц повітря і ввести необхідні ліки.
Можна також вводити препарати в інтубаційну трубку. За неможливості венного доступу, одним із альтернативних методів слід вважати під’язикове введення препаратів. 2. Під’язикове введення ліків.
Пацієнту розкривають рот, витягують язик, піднімають його догори. Вибирають точку, де мало венозних сплетінь та роблять ін'єкцію.


Джерело інформації:
1. Скорая и неотложная медицинская помощь. /Под ред. И.С.Зозули. Київ: Здоров'я.-2002.-712 с.
2. Іванюшко В., Канюк Й. Анестезія та інтенсивна терапія: Навч, посіб. для лікарів-інтернів за фахом "Анестезіологія".-Львів: Каменяр.-2005.-285с.