Погода в Украине

 
Locations of visitors to this page

Нарушителями правил дорожного движения не рождаются - ими умирают!


Харківська міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. МєщаніноваХарківська міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мєщанінова заснована в травні 1977 року. Найбільший внесок у розвиток служби ШМД зробили Яковцов Іван Захарович, Полоз Дмитро Дмитрович, Зайцев Олександр Омелянович та Федак Богдан Степанович, які в різні роки були головними лікарями закладу.

Сьогодні це найбільший лікувальний заклад міста, до складу якого входить стаціонар на 1000 ліжок та станція швидкої допомоги з 10-ма підстанціями.

Щорічно до стаціонару звертається понад 52 тис. хворих та потерпілих, з яких понад 32 тис. пацієнтів отримують стаціонарне лікування.

Лише за минулий рік бригадами швидкої допомоги здійснено обслуговування близько 345 тис. викликів.

В лікарні працюють 2545 працівників, з яких 581 лікар, 1157 середніх та 546 молодших медичних працівників, 245 інших спеціалістів.

Лікарями закладу за минулий рік здійснено понад 27 тис. операцій в умовах стаціонару, 92% з яких – в ургентному порядку.

На базі клінічних відділень лікарні функціонують міські центри: малоінвазивної хірургії, дитячої нейрохірургії, щелепно-лицевої та реконструктивної хірургії, лікування гострої кишкової непрохідності та перитонітів, діагностики та лікування інфекційного ендокардиту.

До складу стаціонару входять 3 вiддiлення інтенсивної терапії для хворих різних профілів, відділення політравми, 5 хірургічних, 2 травматологічних, 2 дорослих та 1 дитяче нейрохірургічні, урологічне, гінекологічне, опікове, стоматологічне, неврологічне, терапевтичні, нефрологічне, кардіологічне відділення.

Реабілітаційно-відновне лікування на сучасному рівні проводить фізіотерапевтичне відділення.

Для проведення діагностичного процесу в лікарні є: лабораторне відділення, до складу якого входять клінічний, біохімічний та бактеріологічний відділи; рентгенодіагностичне відділення; магніто-резонансний томограф; відділення функціональної діагностики.

На базі лікарні також діє міський імунологічний центр.

Існуючий матеріально-технічний стан діагностичного обладнання лікарні дозволяє  забезпечити  надання швидкої та невідкладної медичної допомоги відповідної якості.

Для підвищення рівня якості ургентного лікувально-діагностичного процесу в лікарню придбано сучасне медичне устаткування, у тому числі сучасний ядерно-магнітно-резонансний томограф виробництва фірми «Siemens» (Німеччина), багатофункціональний рентгенологічний комплекс, апарати штучної вентиляції легенів і ультразвукової діагностики, системи функціонального моніторингу, спеціальний хірургічний інструментарій, операційні столи, функціональні ліжка, у тому числі для хворих з термічною травмою, аналізатори для лабораторної служби лікарні.

Такі відділення, як щелепно-лицеве, дитяче нейрохірургічне, політравми, опікове надають спеціалізовану медичну допомогу жителям міста та Харківської області.

Значну увагу приділено роботі опікового відділення - єдиного в м. Харкові і Харківській області центру комбустіологічної допомоги потерпілим унаслідок термічної травми. Планується введення лабораторії по вирощуванню клітин шкіри хворого з наступною пересадкою клітинних трансплантатів на раневі дефекти, що дасть можливість відновити втрачені шкірні покрови у постраждалих з критичними масивами пошкоджених поверхонь.

Сучасним обладнанням забезпечено операційні і реанімаційний блок опікового відділення (апарати штучної вентиляції легенів, реанімаційні монітори).

Відділення забезпечене двома аероінсоляційними комплексами „Фенікс – МС” (ліжка для лікування хворих з важкими опіками з постійною стерилізацією). Завдяки спеціальним фільтрам, якими обладнані ці комплекси, забезпечується подача стерилізованого повітря до хворого.

В лікарні розташовані 13 кафедр Харківського державного медичного університету та Харківської медичної академії післядипломної освіти. Тому встановлення у стінних отворах операційного та реанімаційного блоків опікового центру панорамного скла дає змогу студентам та курсантам спостерігати за ходом операційних втручань, що сприятиме покращенню навчального процесу.