Погода в Украине

 
Locations of visitors to this page


Харківська міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. МєщаніноваХарківська міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мєщанінова заснована в травні 1977 року. Найбільший внесок у розвиток служби ШМД зробили Яковцов Іван Захарович, Полоз Дмитро Дмитрович, Зайцев Олександр Омелянович та Федак Богдан Степанович, які в різні роки були головними лікарями закладу.

Сьогодні це найбільший лікувальний заклад міста, до складу якого входить стаціонар на 1000 ліжок та станція швидкої допомоги з 10-ма підстанціями.

Щорічно до стаціонару звертається понад 52 тис. хворих та потерпілих, з яких понад 32 тис. пацієнтів отримують стаціонарне лікування.

Лише за минулий рік бригадами швидкої допомоги здійснено обслуговування близько 345 тис. викликів.

В лікарні працюють 2545 працівників, з яких 581 лікар, 1157 середніх та 546 молодших медичних працівників, 245 інших спеціалістів.

Лікарями закладу за минулий рік здійснено понад 27 тис. операцій в умовах стаціонару, 92% з яких – в ургентному порядку.

На базі клінічних відділень лікарні функціонують міські центри: малоінвазивної хірургії, дитячої нейрохірургії, щелепно-лицевої та реконструктивної хірургії, лікування гострої кишкової непрохідності та перитонітів, діагностики та лікування інфекційного ендокардиту.

До складу стаціонару входять 3 вiддiлення інтенсивної терапії для хворих різних профілів, відділення політравми, 5 хірургічних, 2 травматологічних, 2 дорослих та 1 дитяче нейрохірургічні, урологічне, гінекологічне, опікове, стоматологічне, неврологічне, терапевтичні, нефрологічне, кардіологічне відділення.

Реабілітаційно-відновне лікування на сучасному рівні проводить фізіотерапевтичне відділення.

Для проведення діагностичного процесу в лікарні є: лабораторне відділення, до складу якого входять клінічний, біохімічний та бактеріологічний відділи; рентгенодіагностичне відділення; магніто-резонансний томограф; відділення функціональної діагностики.

На базі лікарні також діє міський імунологічний центр.

Існуючий матеріально-технічний стан діагностичного обладнання лікарні дозволяє  забезпечити  надання швидкої та невідкладної медичної допомоги відповідної якості.

Для підвищення рівня якості ургентного лікувально-діагностичного процесу в лікарню придбано сучасне медичне устаткування, у тому числі сучасний ядерно-магнітно-резонансний томограф виробництва фірми «Siemens» (Німеччина), багатофункціональний рентгенологічний комплекс, апарати штучної вентиляції легенів і ультразвукової діагностики, системи функціонального моніторингу, спеціальний хірургічний інструментарій, операційні столи, функціональні ліжка, у тому числі для хворих з термічною травмою, аналізатори для лабораторної служби лікарні.

Такі відділення, як щелепно-лицеве, дитяче нейрохірургічне, політравми, опікове надають спеціалізовану медичну допомогу жителям міста та Харківської області.

Значну увагу приділено роботі опікового відділення - єдиного в м. Харкові і Харківській області центру комбустіологічної допомоги потерпілим унаслідок термічної травми. Планується введення лабораторії по вирощуванню клітин шкіри хворого з наступною пересадкою клітинних трансплантатів на раневі дефекти, що дасть можливість відновити втрачені шкірні покрови у постраждалих з критичними масивами пошкоджених поверхонь.

Сучасним обладнанням забезпечено операційні і реанімаційний блок опікового відділення (апарати штучної вентиляції легенів, реанімаційні монітори).

Відділення забезпечене двома аероінсоляційними комплексами „Фенікс – МС” (ліжка для лікування хворих з важкими опіками з постійною стерилізацією). Завдяки спеціальним фільтрам, якими обладнані ці комплекси, забезпечується подача стерилізованого повітря до хворого.

В лікарні розташовані 13 кафедр Харківського державного медичного університету та Харківської медичної академії післядипломної освіти. Тому встановлення у стінних отворах операційного та реанімаційного блоків опікового центру панорамного скла дає змогу студентам та курсантам спостерігати за ходом операційних втручань, що сприятиме покращенню навчального процесу.